Lorem ipsum dolor sit amet gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

Follow me on instagram

+01145928421
mymail@gmail.com

РУСКА САЛАТА

Популарната руска салата направена со свеж ситен зеленчук и домашен мајонез, претставува вистински деликатес!

МАЈОНЕЗ 0
КОМПИР 0
КОРНИШОН 0
МОРКОВ 0
ГРАШОК 0
ПИЛЕШКА САЛАМА 0

ФРАНЦУСКА САЛАТА

Вкусна е, свежа е, Француска е! Што друго би Ви требало да знаете во врска со ова неодоливо задоволство?!

КОМПИР 0
МАЈОНЕЗ 0
МОРКОВ 0
КОРНИШОН 0
ПИЛЕШКА САЛАМА 0
СИРЕЊЕ 0
ПАВЛАКА 0

ПИЛЕШКА САЛАТА

Секогаш е предизвик да се направи перфектна пилешка салата. Рецептите варираат со оглед на различноста на вкусовите. Но ние ја создадовме идеалната комбинација за сечиј вкус!

МАЈОНЕЗ 0
КОМПИР 0
МОРКОВ 0
ПИЛЕШКИ СТЕК 0
КОРНИШОНИ 0

РУСКА САЛАТА
Состав: мајонез 32,61% (растително масло 78%, вода, жолчка 6,5%, сенф), компир 20,0%, корнишон 14,0%, морков 14,0%, грашок 10,0%, пилешка салама 8,3%, сол 1,0%, Е 202 0,03%, Е211 0,03%, Е 330 0,03%. Да се чува на температура од 4°C-8°C.

Нутритивна вредност на 100 гр. производ 
Енергетска вредност1266 Kj/ 303 kcal
Масти
Од кои заситени масти
30,74 gr
4,99 gr
Јаглени хидрати
Од кои шеќери
8,7 gr
0,5 gr
Протеини3,0 gr
Сол0,66 gr

ФРАНЦУСКА САЛАТА
Состав: компир 24,5%, мајонез 17,76% (растително масло 78%, вода, жолчка 6,5%, сенф), морков 9,18%, корнишон 14,3%, салама пилешка 7,65%, сирење 12,76%, павлака 12,76%, сол 1,0%, конзерванси
Е 202 0,03%, Е211 0,03%, Е 330 0,03%. Да се чува на температура од 4°C-8°C.

Нутритивна вредност на 100 гр. производ 
Енергетска вредност999,9 Kj/ 339 kcal
Масти
Од кои заситени масти
23,52 gr
6,94 gr
Јаглени хидрати
Од кои шеќери
9,2 gr
0,55 gr
Протеини3,5 gr
Сол0,66 gr

ПИЛЕШКА САЛАТА
Состав: мајонез 43,91% (растително масло 78%, вода, жолчка 6,5%, сенф), компир 25%, морков 14,5%, пилешки стек 9%, корнишон 6,5%, сол 1,0%, конзерванси Е 202 0,03%, Е211 0,03%, Е 330 0,03%. Да се чува на температура од 4°C-8°C.

Нутритивна вредност на 100 гр. производ 
Енергетска вредност 1613 Kj/ 386 kcal
Масти
Од кои заситени масти
43,32 gr
6,11 gr
Јаглени хидрати
Од кои шеќери
8,5 gr
0,0 gr
Протеини3,2 gr
Сол0,65 gr